Projekt BLERIOT je nominován na Českou cenu za architekturu

Pro architekty MACHAR TEICHMAN architects i společnost Top Estates je to další projekt, který zaujal odbornou porotu.

Soutěž, pořádaná Českou komorou architektů, je přehlídkou nejlepších realizací na území České republiky. Do letošního ročníku nejprestižnější architektonické soutěže v ČR bylo přihlášeno 201 staveb, ze kterých porota vybrala do nominace nejlepších 29 projektů.

Gratulujeme architektům k nominaci na Českou cenu za architekturu a sdílíme společnou radost i z pokračování naší spolupráce.

Bytový soubor Bleriot v pražských Kbelích je situován západním směrem od ulice Polaneckého jako součást širší transformační zóny v dochozí vzdálenosti stanice Metra Letňany. Na stávající územní rozhodnutí definující hmotové řešení souboru navázala kancelář Machar & Teichman návrhem jednoduchých soudobých bytových domů.

Tři nově navržené bytové domy mají horizontální členění, na západních fasádách umocněné o průběžné prostorné lodžie s výhledem do zeleně. Domy jsou diferencovány doplňkovou barvou ve zlatavém, niklovém a měděném odstínu, která se uplatňuje jak na perforovaných stínících panelech západních fasád, tak na zábradlích balkonů a vniřních schodišť veřejných prostor jednotlivých domů.

Konstrukčně se jedná o příčný nosný systém s keramickými vyzdívkami, okna jsou dřevěná, fasáda světlá v kombinaci s ručně drážkovanými vodorovnými pásy a barevnými akcenty v rámci ustoupených podlaží, kde vznikají velkorysé terasy střešních bytů.

Dispozičně se jedná o kombinaci bytů od 1kk po 3kk v typických patrech s většími byty v rámci ustoupených pater. V  přízemí jsou k bytům připojeny předzahrádky. Parkování je řešeno v suterénu domů.

Snahou ateliéru bylo v rámci omezeného rozpočtu soudobé developerské výstavby vytvoření nadčasové, jednoduché a účelné architektury, sloužící svým uživatelům a zároveň nabízející kvalitní prostředí sdílené zeleně.