Adresa: PRAŽSKÁ PĚTKA

Jak se developerské společnosti snaží navázat na potenciál oblíbené pražské lokality pro bydlení i výlety? Jak propojují současné, moderní stavby, s bohatou historií Prahy 5, kde vzniká i Barrandez-Vous?

Magazín Adresa se v článku zaměřil na nové projekty v lokalitách Smíchov, Radlice, Košíře, Jinonice a Barrandov.

BARRANDOV - čtvrť známá především pro své filmové ateliéry, ve skutečnosti toho však nabízí mnohem víc. Kromě bohaté kulturní scény je to i příroda. A to je také jeden z důvodů, proč si Barrandov mnozí developeři oblíbili. Patří mezi ně i společnost Top Estates, která zde aktuálně buduje již druhou fázi rezidenčního projektu Barrandez-Vous. 

„Lokalitu vnímáme jako jednu z nejzelenějších pražských čtvrtí, která má nejen skvělou dopravní dostupnost do centra Prahy, ale je odtud blízko do přírody a oblíbených výletních míst, jako jsou Prokopské údolí, Červený lom a Chuchelský háj. Ústřední myšlenkou však bylo vytvořit nejen krásné bydlení v harmonii s přírodou, ale i vlastní zelený svět, kde se bude lidem dobře žít. A to se díky novému parku v Barrandez-Vous skvěle podařilo," popisuje jeden ze zakladatelů společnosti Top Estates Petr Teplý.

Zároveň, do finální podoby projektu, který ve své druhé fázi nabídne téměř padesát bytů, se propsala také již zmíněná filmová historie místa.

„Barrandov je historicky spojován nejen s přírodou, ale také s filmem. Na filmových plátnech vzniklo plno příběhů o životě, přátelství, lásce i osudových setkáních, a právě ty byly inspirací pro koncept nového rezidenčního projektu," dodává druhý ze zakladatelů společnosti Dušan Dvořák, podle kterého právě bohatá filmová historie dotváří jedinečný genius loci celého projektu.

Zajímá Vás celý článek? Přečtěte si více ZDE

 

BARRANDEZ-VOUS...více o rezidenčním projektu www.barrandez-vous.cz