Architektka Eva Jiřičná vstoupila do síně slávy

Česká rodačka, která se dokázala významně prosadit i ve světě, převzala minulý týden ve Valdštejnské zahradě od České komory architektů ocenění za celoživotní dílo a přínos architektuře. 

Gratulujeme a je nám ctí nyní spolupracovat s první dámou české architektury na rezidenčním projektu Portum Towers v Bratislavě.

Odborná porota především vyzdvihla, že Eva Jiřičná díky perfektní schopnosti naslouchat a znalosti technologií přichází s nejefektivnějšími řešeními. V případě Evy Jiřičné se k tomu však ještě přidává láska k architektuře, lidskost, laskavost a pomoc mladším kolegům při vstupu na dráhu architektury.

Mezi její významné autorské realizace patří například interiérové úpravy Victoria & Albert Museum nebo autobusový terminál Canada Water v Londýně. Její portfolio zahrnuje také interiéry obchodních firem Joseph, Boodles, Joan & David nebo vchod obchodního domu Harrods, schodiště v Somerset House a Tiffany Galerie v New Yorku. 

 img-0361-1.jpg (31 KB)  img-8890.jpg (376 KB)  img-0362-1.jpg (4.70 MB)  

 img-8886.jpg (417 KB)  img-0464-1.jpg (84 KB)  img-9094-1.jpg (69 KB) 

Architektka Eva Jiřičná v Somerset House a centru města. Fotografie vznikly při loňském setkání v Londýně k přípravám bratislavského projektu Portum Towers.

 

V Česku je rukopis Evy Jiřičné rozpoznatelný na hotelu Josef na Starém Městě v Praze, nové oranžerii v Královské zahradě Pražského hradu či v úpravě kostela svaté Anny pro Nadaci Vize 97 Václava a Dagmar Havlových.

Za svou architektonickou tvorbu obdržela Eva Jiřičná už řadu ocenění. Mimo jiné několik cen Grand Prix Obce architektů nebo nejvyšší Řád britského impéria za zásluhy v oblasti designu. Je rovněž nositelkou několika čestných doktorátů českých i zahraničních univerzit. 

Jsme hrdí na spolupráci při návrzích interiérů exkluzivních bytů bratislavského projektu Portum Towers a vstupních lobby a těšíme se i na jejich budoucí realizaci.

Tým TOP ESTATES
www.topestates.cz