Brněnskou architekturu oživí organické WOKO

Skupina Top Estates pokračuje v přípravě staveb spojujících moderní architekturu, design i respekt k přírodě. Polyfunkční budova WOKO, která má vyrůst v Brně, již získala pravomocné územní rozhodnutí a bude hledat své vlastníky či nájemce. 

Developerská společnost Top Estates přináší s projektem WOKO do moravské metropole organickou architekturu a budovu zahalenou do zeleně, která se stane výrazně odlišnou od ostatních staveb ve městě. 

Atrium v organickém tvaru s vodními zrcadly a zelení

Tvar objektu připomíná zaoblený tvar trojúhelníku s vnitřním elipsovým atriem, které je v prostoru parteru oživeno zelenými a vodními plochami. Působivá vodní zrcadla i dřevěné ostrůvky s posezením dotváří příjemnou atmosféru pro setkávání a pracovní schůzky. Dominantním prvkem atria je originální schodiště umožňující propojení se zelenými terasami ve vyšších patrech a venkovními pobytovými schodišti, díky nimž lze budovu obejít po celém obvodu. 

Zelené střechy i terasy jako kanceláře pod širým nebem

Polyfunkční projekt WOKO s plochou 10.380 m má 5 nadzemních podlaží, z nichž každé je řešeno jako open-space s efektivně řešeným jádrem a přípravou pro rozdělení na menší kanceláře včetně nejmodernějších technologií. Od 2. nadzemního podlaží patra ustupují a vznikají zde zelené střešní terasy, určené pro pobyt a relaxaci. Komunitní střešní zahrada s kavárnou poskytne svým uživatelům prostor pro odpočinek, pracovní schůzky i panoramatické výhledy na město.

Atraktivní lokalita i dopravní spojení

WOKO se nachází v jižní části Brna, mezi ulicemi Vídeňská a Bohunická. V oblasti, kde je nejen výborné spojení do centra města, ale také přímý sjezd na hlavní dálniční komunikace směr Praha, Vídeň a Ostrava.

Atraktivitu lokality zvyšují také přibývající okolní rezidenční projekty, obchodní centra i rozrůstající se moderní čtvrť, která poutá stále větší pozornost investorů.

Výstavba projektu by mohla být zahájena v 3Q/2023.   

 

Zdroj: Magazín ESTATE