Koronavirová pandemie obrátila trend v nákupu nemovitostí

Praha, 8. prosince 2020 – Trh rezidenčních nemovitostí zažívá díky pandemii COVID-19 proměnu. Zatímco v době předkoronavirové bylo zvykem, že jako první byly v projektech vyprodány všechny nejmenší byty, nyní je tomu naopak. Zájem je v první řadě o byty velké svou rozlohou, převážně pak ty s velkými terasami či předzahrádkami. Příkladem nového trendu je i pražský projekt Barrandez-vous developera Topestates.  

 

V byznysu se pohybujeme už dlouhá léta a tento začínající trend můžeme potvrdit například u našeho posledního rezidenčního projektu Barrandez-vous. Velkou část prodaných bytů či předrezervací v rámci tohoto konkrétního projektu tvoří právě větší byty, dispozičně 3kk či 4kk,“ popisuje Petr Teplý, spoluzakladatel společnosti Topestates.

 

Rezidenční projekt Barrandez-vous byl představen v létě letošního roku. Jedná se o jedinečnou rezidenci rostoucí na okraji pražského Barrandova, která nabízí intenzivní propojení s přírodou. V okolí bytového komplexu bude rozlehlý park z dílny ateliéru Flera. Každá bytová jednotka má i svůj vlastní venkovní prostor – balkon, terasu či předzahrádku. Právě možnost venkovní relaxace, a to i v rámci bytového bydlení, se v nynější problematické době, kdy jsme nuceni trávit více času doma, stává jedním z určujících aspektů při koupi nové nemovitosti.

 

„Změnu připisujeme koronavirové pandemii. Lidé, kteří zvažují nákup dispozičně menších bytů, jsou nyní s ohledem na aktuální situaci s nákupem opatrnější a vyčkávají, jak se vše bude vyvíjet. Za to ti, kteří si větší byty mohou dovolit, si uvědomují důležitost kvalitního domácího zázemí pro případ další karantény,“ tvrdí Dušan Dvořák, druhý spoluzakladatel společnosti Topestates.