Portum Towers v hodnotě 315 miliónů eur vyroste v centru Bratislavy

Zdroj: magazín Estate

V moderním centru Bratislavy vyroste nový rezidenční komplex Portum Towers v hodnotě 315 milionů eur od developerské skupiny Top Estates a zahajuje prodej bytů. Panorama slovenské metropole doplní dvojice štíhlých věží až do výšky 117 metrů, které nabídnou byty od dvoupokojových až po designové velkometrážní s terasami.

Portum Towers vznikne v novém centru Bratislavy na rohu ulic Landererova, Košická a Chalupkova, v sousedství dalších výškových projektů, mrakodrapu Eurovea Tower a věží Sky Parku. V exkluzivní lokalitě, která díky svým benefitům poskytuje vše, co k modernímu životnímu stylu a komfortu patří. Od ostatních projektů se však bude v mnohém odlišovat.

Nová dominanta v srdci města

Do slovenské metropole přinese Portum Towers výraznou architekturu a svým novým rezidentům nabídne nejvyšší standard bydlení s výhledy na město ve dvou až pěti pokojových bytech až po velkorysé dispozice do 400 metrů čtverečních. Jejich ceny se v první etapě začínají pohybovat od 270 tisíc eur za dvoupokojový byt a vysoká úroveň projektu bude znát na každém kroku. Rezidenční komplex se bude skládat z pěti budov, dvou obytných věží o 36 a 30 podlažích a tří nižších domů, z velkorysého venkovního prostranství i vnitřních prostor pro relaxaci v podobě wellness centra.

Na projektu se podílelo několik renomovaných architektonických studií ze Slovenska a Čech. Hlavním autorem je bratislavské studio A1 Architecture pod vedením Branislava Kaliského a Miroslava Vrábela, park s vodním prvkem a prostorem pro relaxaci pochází z návrhu Ferdinanda Lefflera a jeho týmu z Atelieru Flera.

 

Nezaměnitelný rukopis Evy Jiřičné

Svůj rukopis otiskla do Portum Towers i první dáma české architektury Eva Jiřičná. S kolegou Petrem Vágnerem z AI Design navrhli honosné vstupní lobby, v němž v budoucnu dokáže hra se světlem vytvořit neopakovatelnou atmosféru, stejně jako v návrzích exkluzivních bytů.

Na designu interiérů pracovaly i další renomované architektonické ateliéry, například Bára Škorpilová a Mimolimit, Chybik+Krištof, ADR či Forms. Klienti tak mají k dispozici širokou škálu originálních návrhů bytů a inspirací pro své nové bydlení.

Spectacular

V posledních pěti patrech se objevuje vrchol nabídky Portum Towers. Byty s názvem Spectacular pro nejnáročnější klientelu, s mimořádným standardem a panoramatickými výhledy do okolí i město.

Výjimečný je ale i samotný standard budov, vybavený nejmodernějšími technologiemi. „Portum Towers se díky automatickému mlhovému požárnímu systému stanou nejbezpečnějšími rezidenčními domy na Slovensku. Parkování s nabíjecími stanicemi pro elektromobily jsou již samozřejmostí a mezi technologická prvenství v evropském měřítku patří unikátní fasádní systém closed cavity pro tepelný komfort uživatelů v nejvyšších patrech věží,“ uvedl Petr Teplý, zakladatel Top Estates.

Developerská skupina Top Estates, známá svými vysokými nároky na kvalitu, vstoupila do projektu Portum Towers v roce 2020. V České republice stojí za nejúspěšnějšími rezidenčními stavbami posledních let s prestižními oceněními i na mezinárodní úrovni.

„Moderní výstavba v posledních letech posouvá Bratislavu do vysoké ligy evropských metropolí. Je nám ctí být součástí tohoto rozvoje a věříme, že Portum Towers se stane nejlepší investicí do bydlení a prestižní záležitostí pro všechny zájemce o tuto výjimečnou lokalitu,“ uvedl Dušan Dvořák, druhý spolumajitel společnosti Top Estates.

V živé dynamické čtvrti noví rezidenti ocení také skvělou dopravní dostupnost, nákupní centra a služby, školy, sportovní areály, restaurace a kavárny, i blízkost historického centra slovenské metropole. Přírodu na dosah a neopakovatelnou atmosféru nábřeží Dunaje, přírodní rezervace i lesy nedaleko za hranicemi města.

Portum Towers není jen o bydlení. Představuje nový životní styl, velkorysý komfort a kvalitu, moderní design a každodenní exkluzivní zážitek.

Více o projektu portumtowers.com