Projekt BLERIOT získává ČESKOU CENU ZA ARCHITEKTURU

Architektonický návrh projektu BLERIOT ateliéru MACHAR TEICHMAN Architects uspěl mezi dvěma stovkami realizací na území České republiky. Získal ČESKOU CENU ZA ARCHITEKTURU za inovativní řešení nového bydlení od společnosti Central Group a pro developerskou společnost TOP ESTATES je to další prestižní ocenění v soutěži České komory architektů.

Gratulujeme autorům projektu Pavlu Macharovi a Radku Teichmanovi z MACHAR TEICHMAN Architects k prestižnímu vítězství s projektem BLERIOT a máme velkou radost, že i další z našich realizovaných projektů byl oceněn odbornou porotou.

Tři bytové domy Bleriot v pražských Kbelích mají horizontální členění, na západních fasádách umocněné o průběžné prostorné lodžie s výhledem do zeleně a rámci ustoupených podlaží vznikly velkorysé terasy střešních bytů.

Domy jsou odlišeny doplňkovou barvou ve zlatavém, niklovém a měděném odstínu, která se uplatňuje jak na perforovaných stínících panelech západních fasád, tak na zábradlích balkonů a vniřních schodišť veřejných prostor jednotlivých domů. 
Dispozičně se jedná o kombinaci bytů od 1kk po 3kk v typických horních patrech s většími byty v rámci ustoupených pater a byty v přízemí s předzahrádkami. Komfort moderního bydlení doplňuje parkování v suterénech domů.

Snahou ateliéru MACHAR TEICHMAN bylo v rámci developerské výstavby vytvoření nadčasové a účelné architektury, zároveň nabízející kvalitní prostředí sdílené zeleně.

Více o projektu BLERIOT
O soutěži Česká cena za architekturu, dalších nominovaných projektech a výsledcích letošního ročníku ZDE

Foto: Radek Teichman a Pavel Machar

Podívejte se na úžasný proces a video ZDE, jak vznikají křišťálové ceny pro vítěze České ceny za architekturu od společnosti Moser.