Sakura bodovala v Grand Prix Architektů

Sakura bodovala v Grand Prix Architektů 

Praha, 12. listopadu 2021 - Odborná porota XXVII. ročníku Grand Prix Architektů - Národní cena za architekturu 2021, udělila Čestné uznání projektu Sakura v kategorii Šetrná stavba. Porota vyhodnotila Sakuru jako projekt velmi šetrný k životnímu prostředí. Pro rezidenční stavbu a developerskou skupinu Top Estates je to další významné ocenění.

Projekt SAKURA ze skupiny Top Estates Holding je mimořádný v českém i světovém měřítku především svým systémem visutých zahrad, kde je vysázeno až 32 000 kusů různých druhů květin, keřů a stromů. Díky schopnosti tepelné stabilizace, která bývá problémem dnešních měst, systému retenčních nádrží pro maximalizaci zužitkování dešťové vody, i umístěním dobíjecích stanic pro elektromobily, poskytuje svým obyvatelům jako první projekt v České republice tuto kombinaci ekologického bydlení. Odborný partner Czech Green Building Council (Česká rada pro šetrné budovy) udělením Čestného uznání ocenil projekt Sakura pro komplexní šetrný přístup k životnímu prostředí.

 

 

Sakura zaujme také místem, na kterém byl projekt postaven. Osobitá rezidence s 67 bytovými jednotkami včetně tří exkluzivních penthousů a tří patrových duplexů vyrostla v pražských Košířích na místě brownfieldu, vyhořelého a nefunkčního plaveckého bazénu.  Architektem projektu Sakura je mezinárodní architektonické studio Jestico + Whiles, systém závlahy a skladbu zeleně připravili zahradní architekti z atelieru Flera.

 

Více informací a fotografií k rezidenčním projektu SAKURA zde

Kompletní přehled všech oceněných projektů si můžete prohlédnout na https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3398078-narodni-cenu-za-architekturu-ziskala-menza-prazske-koleje-17-listopadu