WOKO

Lokalita

Brno

Realizace

2022 - 2024

Stav

Připravujeme

Rozsah

12.500 m2

Investiční náklady

600.000.000 Kč

Moderní polyfunkční objekt WOKO Brno

Objekt je navržen v moderním designu v kontextu místa a doby, tak aby maximálně využíval přednosti a možnosti pozemku. Tvar objektu je organický, připomíná zaoblený tvar trojúhelníku s vnitřním elipsovým atriem. Objekt má 6 nadzemních podlaží, která od 3. nadzemního podlaží výše ustupují od severozápadu a vznikají zde střešní terasy, určené pro pobyt a relaxaci osob. Na střeše objektu je vyhlídková terasa s kavárnou, a nezbytná technologie.

Vnitřní atrium budovy má nepravidelný oválný tvar, v prostoru parteru je oživeno zelenými plochami, vodními plochami na kterých jsou navrženy dřevěné platformy (ostrůvky) určené k odpočinku. Celé atrium vytváří příjemnou atmosféru pro návštěvníky objektu i jako místo setkávání.
Dominantním prvkem atria je schodiště umožňující propojení se střešní terasou na 3. NP, odkud jsou přístupné všechny ostatní střešní terasy, které jsou propojeny pobytovými venkovními schodišti, celý objekt tedy lze po obvodu po těchto schodištích a terasách obejít. V okolí teras jsou navrhovány květníky a extenzivní zeleň.

Díky tomu bude budova výrazně odlišná od ostatních budov ve městě.

Rozsah

  • 12.500 m2 plochy